MĚSÍČNÍK KRUŠNÉ HORY – ZÁPAD

Vážení horalé a přátelé Krušných hor,

11.1.2013 | Autor: admin | kategorie: 01 Úvodní slovo,2013/01

po distribuci dosud rekordního nákladu (800 kusů) prosincového vydání Luftu, ve kterém jsme na tomto místě provedli bilanci dosavadních třinácti vydaných čísel, jsme pozvali na sobotu 15. 12. 2012 naše obětavé distributory, dopisovatele, inzerenty-sponzory a přátele, abychom se poradili, jak náš měsíčník v roce 2013 připravovat dál co nejlépe, aby spokojení čtenáři mohli svým kamarádům a přátelům Krušných hor doporučit koupi Luftu s ještě s klidnějším svědomím.

Schůzka přátel Luftu 15. 12. 2012 v osvědčeném pohostinném prostředí salonku restaurace penzionu Bohemia na náměstí Svatého Vavřince v Horní Blatné

 

I když si nemyslíme, že „o peníze jde až na prvním místě“, pro zachování tohoto periodika na „krušnohorském trhu“ jsou nezbytné finance na zaplacení zvyšujících se faktur za tisk. Přesto alespoň pro první půlrok roku 2013 chceme zachovat současnou „zaváděcí“ cenu, a nabízet tak všem přístupný veřejný prostor v duchu našeho „Krušnohorského manifestu – Lidé čtěte!“ (otištěného ve vánočním nultém čísle Luftu 2011), který je spolu s obsahem všech dosavadních vydání k dispozici na našem webu www.herzgebirge.cz.

Založením vydavatelské společnosti KRUŠNOHORSKÝ LUFT o.p.s. jsme splnili podmínky nejen pro možnost odpočtu případného sponzorského daru z daňového základu laskavého sponzora, ale především pro možnost požádat o dotaci na veřejně prospěšnou činnost, abychom mohli zachovat prodejní cenu i v situaci, kdy na pultech leží vedle našeho Luftu k odběru zadarmo Krajské listy, které Karlovarský kraj vydává také jako barevný měsíčník v nákladu 132 000 výtisků. Na dotaci však nechceme spoléhat, spolehnout se musíme hlavně sami na sebe. Naším cílem – kromě dalšího zkvalitňování obsahu – je rozšířit prodej také za Klínovec a v lidnatějších městech Jáchymov, Nejdek, Rotava či Kraslice, chceme dosáhnout zvýšení zásilkového prodeje Luftu poštou do schránky přátelům Krušných hor v ČR i češtinářům v Sasku na opačné straně Erzgebirge, uvažujeme o tisku německé verze Luftu, našel-li by se překladatel-nadšenec. S vyšší cenou za tisk v nové tiskárně jsme se zatím museli vyrovnat, doufáme však, že prodej podpoří také vyšší kvalita fotek a nové uspořádání textů.

 

Další novinkou letošního roku bude, že redakce Abertamských novin předala posledním loňským vydáním tohoto čtvrtletníku (ročník VI., číslo 4) štafetu informování občanů města našemu Luftu. Děkujeme tímto za důvěru a těšíme se na o to užší spolupráci s dopisovateli a čtenáři z Abertam. Myslíme si spolu s abertamským městským úřadem a panem starostou Zdeňkem Lakatošem, že nejen Abertamům můžeme nabídnout prostor potřebný pro informace z radnice úsporněji, než vydává-li periodikum obecní úřad.

 

Přejeme vám klidný rok 2013 zpříjemněný čtením Luftu.

Vaše redakční rada

Komentáře jsou uzavřeny.

Anonymní - Gravatar

Všechny komentáře byly zrušeny.

Zanechte komentář