MĚSÍČNÍK KRUŠNÉ HORY – ZÁPAD

Vaše redakční rada

12.10.2012 | Autor: admin | kategorie: 01 Úvodní slovo,2012/10

Vážení horalé a přátelé Krušných hor,

do říjnového vydání našeho společného Luftu jsme opět díky dopisovatelům a příznivcům připravili dobré zprávy o úspěšných akcích uplynulého měsíce, abychom přispěli k širšímu povědomí o bohatém kulturním a sportovním životě v Krušných horách. Vyhlédneme-li přes hranice jednotlivých obcí, uvnitř kterých jsou obyvatelé často znesvářeni, můžeme být právem komunitou hrdých horalů.

Žijeme však také v globální vesnici, takže na nás zvnějšku tvrdě dopadla „prohibice po česku“. Oslavy ukončení metanolové prohibice po třinácti dnech zkalila televizní tisková konference, kde jsme se dozvěděli, že vrcholem pyramidy je nějaký chudák (chudý duchem, peníze asi má), který míchal v poměru 1 : 1 metyl- s etylalkoholem a myslel si, že se tak jedovatý metyl vyruší. Přitom nebylo zmíněno, že ten „chemik“ je jen bezděčným „lékařem“, který do „krve“ (rozuměj do distribuce) pustil kontrastní látku, aby se dalo zrentgenovat vlastní řečiště s čištěným denaturovaným lihem.

S oslavou tedy čekáme na další postup těch, kteří nám mají pomáhat a chránit nás, protože významným krokem pro očistu společnosti od mafií musí být odhalení sítě distributorů čištěného „levného“ lihu a výrobců alkoholických nápojů. Čištěný denaturovaný líh nás zabíjí také, jen pomaleji. Za cenu vyšroubovanou daněmi požadujeme záruku na zdravou kořalku. Při naší ochraně to však má vláda těžké, protože z úst státně nejvyšších zaznělo, že to vláda s prohibicí přehnala. Pokud se kvůli šarvátkám činitelů státu nedaří ochrana zdraví obyvatel, proč by se měla zlepšovat ochrana činitelů?

 

Svět je barevný i bez "levného" alkoholu, ale jak dlouho nám to vydrží? (foto 5.10.2012 - PM)

Komentáře jsou uzavřeny.

Anonymní - Gravatar

Všechny komentáře byly zrušeny.

Zanechte komentář