MĚSÍČNÍK KRUŠNÉ HORY – ZÁPAD

Pozvánka na výstavu fotografií, otevřenou do 30. 4. 2013, Hlubiny a vrcholy Krušných hor / Marek Nesrsta spolek přátel dolu sv. Mauritius

15.4.2013 | Autor: admin | kategorie: 07 Události aktuality,2013/04

Dne 27. 3. 2013 byla ve vstupním vestibulu Krajského úřadu Karlovarského kraje slavnostně otevřena výstava fotografických prací Jana Albrechta s příznačným názvem: „Hlubiny a vrcholy Krušných hor.“ Na zhruba 40 fotografiích z období posledních několika let zde autor netradičním pohledem představuje mnohovrstevnatou krásu Krušných hor a úctyhodné snažení našich předchůdců. Již první ohlasy nadšených diváků dokazují, že krajina Krušnohorského hřebene, která byla v 16. století jedním ze světových hospodářských center a dnes je vyhledávaným turistickým cílem, skrývá nepřeberné přírodní bohatství a mnoho technických památek. Výstava byla připravena za spolupráce Karlovarského kraje a Spolku přátel dolu svatý Mauritius z Abertam-Hřebečné a bude otevřena do 30. 4. 2013.

V návaznosti na vernisáž výstavy proběhla krátká prezentace pana Michala Urbana věnovaná aktuálnímu vývoji v postupu kandidatury české a saské části Krušných hor na listinu světového dědictví UNESCO.

 

 

Komentáře jsou uzavřeny.

Anonymní - Gravatar

Všechny komentáře byly zrušeny.

Zanechte komentář