MĚSÍČNÍK KRUŠNÉ HORY – ZÁPAD

Jáchymov, 2. a 3. 3. 2013, Letošní biatlon v areálu bývalého dolu Eduard / Václav Kupilík, Eva Skalníková členové redakce

8.3.2013 | Autor: admin | kategorie: 09 Sport,2013/03

Areál na Eduardu

O víkendu 2. a 3. března se v biatlonovém areálu na Eduardu u Jáchymova uskutečnil český pohár a zároveň akademické mistrovství republiky v biatlonu. Rozhodli jsme se tedy tento v současnosti jeden z divácky nejatraktivnějších zimních sportů vyzkoušet. Z mého pohledu to byla trochu nostalgie, neboť jsem na Eduardu závodil poprvé jako mladší žák, což už je dobrých 15 let. Bohužel musím konstatovat, že se zde od té doby nevykonalo nic pro modernizaci či alespoň rekonstrukci areálu, a tak je zázrakem, že se zde akce takového typu může ještě uskutečnit.

V sobotu byl na pořadu vytrvalostní závod se čtyřmi střelbami, ve kterém se za každý netrefený terč přičítaly trestné minuty. V neděli se závodilo na poloviční trati sprintu, kde se již střílelo pouze dvakrát a každá minela (netrefený terč) znamenala jeden trestný okruh. V obou závodech se na start postavilo okolo 140 závodníků v kategoriích od dorostenců až po veterány. Počasí nám přálo, a tak jsme si mohli tento krásný sport patřičně vychutnat, doufám že ne naposledy.

Komentáře jsou uzavřeny.

Anonymní - Gravatar

Všechny komentáře byly zrušeny.

Zanechte komentář