MĚSÍČNÍK KRUŠNÉ HORY – ZÁPAD

Boží Dar, 24. 3. 2013, Supercross 2013: čeští závodníci se neztratili / Ivana Dobišová

15.4.2013 | Autor: admin | kategorie: 09 Sport,2013/04

Superpoklona patří celému startovnímu poli všech věkových kategorií soutěže Supercross 2013, která se uskutečnila v neděli 24. března na Božím Daru za supervětrného počasí, připomínajícího spíše začátek ledna.

Závodníci z českých, saských, ale i bavorských příhraničních oblastí se tvářili, že je opravdu jaro, ignorovali teploměr, který se v neděli ráno usadil na -18 stupních Celsia, nasadili běžky a startovní čísla a pustili se ve Ski areálu NOVAKO do bojů v crossové trati, pěkně z kopce dolů, a ještě stihli překonávat různé překážky.

I přes skutečně zimní a větrné počasí se uskutečnila pěkná soutěž mezinárodní úrovně a celkem 250 závodníků si rozdělilo v 15 věkových kategoriích diplomy, medaile a věcné ceny.

Českým závodníkům se dařilo ve všech věkových kategoriích. Při vyhlašování nejlepších šesti závodníků každé kategorie nastupovali hrdě na stupně vítězů. Celkem 5 zlatých, 5 stříbrných a 5 bronzových medailí je úspěch. Nejúspěšnější kategorií pro české barvy byla kategorie dívek 6/7 let, trénující pod taktovkou Honzy Nováka. Ty ovládly hned všechna medailová umístění (1. Tereza Kolovratová, 2. Eliška Nováková, 3. Aneta Bauerová, celkové výsledky i fotky ze soutěže si lze prohlídnout na stránkách www.klubkrusnychhor.cz).

Velká gratulace a obdiv patří všem závodníkům a hlavně pořadatelskému týmu Klubu Krušných hor, poděkování fondům Evropské unie za finanční podporu projektu.

Komentáře jsou uzavřeny.

Anonymní - Gravatar

Všechny komentáře byly zrušeny.

Zanechte komentář