MĚSÍČNÍK KRUŠNÉ HORY – ZÁPAD

Boží Dar, 21. 2. 2013, Světlušky se vydařily! / Honza Novák, ředitel závodu

8.3.2013 | Autor: admin | kategorie: 09 Sport,2013/03

21. února se v areálu Novako uskutečnil již 3. ročník nočního závodu v běhu na lyžích „Světlušky“. Poprvé v krátké historii závodu přálo závodníkům i počasí a tak se na start postavilo rekordních 167 borců se světýlky. Tradiční tratě 2, 7 a 17 km byly opět výborně připraveny Danem Rádlem. Pořadatel závodu, lyžařský areál Novako, udělal vše pro to, aby byly naplněny 4 přáníčka ředitele závodu.

1. Aby závod měl pěknou přátelskou atmosféru, kde konečný sportovní výsledek není tím nejdůležitějším.

2. Aby si další nadšenci vyzkoušeli neopakovatelné kouzlo běžeckého nočního lyžování.

3. Aby každý po závodě odjížděl s pocitem, že večer věnovaný účasti na ,,Světluškách“, byl tou správnou volbou.

4. Aby se každý na další ,,Světlušky“ těšil a přivedl s sebou další nadšence.

Ve třetím ročníku nočního závodu vyhrál a titul ,,Božídarský ponocný“ získal Martin Müller z Perninku. Z žen byla nejrychlejší Eva Nováková z Nových Hamrů.