MĚSÍČNÍK KRUŠNÉ HORY – ZÁPAD

Abertamy, 16. 3. 2013, Štafetový závod družstev na historických lyžích

15.4.2013 | Autor: admin | kategorie: 09 Sport,2013/04

V areálu Technických služeb Abertamy proběhl 16. března již šestý ročník štafetového závodu družstev krušnohorských měst, obcí a spolků v běhu na historických lyžích. Letos se zúčastnilo rekordních devatenáct týmů, dva přicestovaly i ze sousedního Saska, konkrétně z Oberwiesenthalu a Schwarzenbergu.

Zdeněk Lakatoš vyráží na trať

Závod byl součástí Karlova běhu, který se poprvé přesunul z Božího Daru do Abertam. Spojení obou akcí se nakonec ukázalo jako šťastné řešení a pořadatel Karlova běhu přislíbil spolupráci i v dalších letech. Pro historický závod bylo obrovskou výhodou využití skvělého zázemí včetně vyhřívaného stanu a poprvé byly využity k měření času čipy, čímž se velice usnadnila jeho organizace a zrychlilo zpracování výsledků. Celou akci navíc provázelo krásné počasí a skvělá atmosféra. Trať byla lemována diváky jako na světovém poháru a každý lyžník byl mohutně povzbuzován. Myslím, že všichni si závod opravdu užili. Odstupy jednotlivých družstev byly opravdu minimální, což je patrné i z výsledkové listiny uvedené na stránkách www.sportsoft.cz v kategorii Karlův běh – štafetový závod. Dále připravujeme krátký videozáznam, který rozešleme všem devatenácti družstvům.

Chtěl bych touto cestou vzdát hold všem účastníkům a těším se, že se příští rok opět sejdeme. Závěrem bych rád poděkoval také sponzorům, kteří přispěli jak na ceny, tak na organizaci závodu.

Zdeněk Lakatoš

Do boje s nástrahami trati se pustili závodníci všech věkových a váhových kategorií bez ohledu na pohlaví a rodinnou příslušnost

O míře nasazení svědčila nervozita „očipovaných“ jedinců v předávacím území

Jako by borcům nestačilo vyčerpání z běžeckého závodu, vypustili zbytky sil při přetahování lanem

Na stupně vítězů patřili nakonec všichni, nejen první tři oceněná družstva: Štafeta z Perninku v čase 00:30:15; Telemark Team Boží Dar v čase 00:31:17; Krušnohorský LUFT / Herzgebirge - Horní Blatná s výsledným časem 00:33:01

fotoreportéři Jiří Kupilík, Petr Maglia

O své přípravě na nejdůležitější zimní akci sezóny nám poreferovaly jménem lyžníků z Vysoké Pece Iva Hüttnerová a Romana Malá

Díky zlatavému moku v místní restauraci a úsilí Josefa Dvořáčka se podařilo dohodnout organizaci a každému přidělit jeho místo v týmu. Takže kromě závodníků měl tým také svého fotografa, maséra, ranhojiče, roztleskávačky, vlajkonoše, občerstvovače, nápojníka a v neposlední řadě i psovoda se psem malamutem, maskotem obce. Po přislíbení bohatého cateringu byla na světě rázem dvě soutěžící družstva. Za společné foto vděčíme Jaroslavu Tutschovi.