MĚSÍČNÍK KRUŠNÉ HORY – ZÁPAD

Abertamy, 16. – 17. 3. 2013, Karlův běh se na novém místě vydařil / Petr Mach, LK Slovan Karlovy Vary, foto Petr Maglia

15.4.2013 | Autor: admin | kategorie: 09 Sport,2013/04

První vteřiny po startu

O víkendu 16. - 17. března se konal z února odložený, 42. ročník Karlova běhu, který přinesl řadu změn. Jak to všechno dopadne, očekávali pořadatele se smíšenými pocity. Půjde o zlepšení, nebo to bude propadák?

Dneska již můžeme říci, že se závod vydařil. Celkově, v součtu za oba dny, se ho zúčastnilo 600 závodníků. Tady mají pořadatelé rezervu a pro příští ročník by měli zlepšit propagaci závodu. Na druhou stranu se na startu objevila i řada vynikajících sportovců ze sousedního Německa. Patřil mezi ně i vítěz nedělního závodu na 45 km Oliver Wünsch, německý reprezentant, častý účastník závodů světového poháru. V ženách zvítězila Eva Vrabcová-Nývltová, v současnosti nejlepší česká běžkyně na lyžích. Lukáš Bauer nezávodil, ale zdatně ho zastoupili ostatní členové rodiny, kteří ve svých kategoriích stanuli na stupních vítězů. Na startu byli i další špičkoví sportovci a bývalí reprezentanti, pravidelní účastníci Karlova běhu. Při vyhlášení nechybělo ani standardní předání hlavní ceny pro nejlepšího závodníka na trati 21 km. Lyži předala již tradičně Hana Čáslavská, manželka zakladatele závodu Jiřího Čáslavského.

Atmosféra při vyhlašováni vítězů

Vzhledem k velmi dobrým sněhovým i povětrnostním podmínkám byly připraveny lehce pozměněné tratě oproti těm, na kterých se Karlův běh pravidelně jezdí, bez průjezdu Božím Darem. Podle ohlasů závodníků se tratě líbily a jejich šířka a kvalita byly na špičkové úrovni, která se málokde najde i v porovnání se světem. Za to patří největší dík rolbaři Danu Rádlovi a technické pracovní četě. Jako obvykle odvedli vynikající práci také rozhodčí. Ve spolupráci s týmem „Stopy pro život“ poskytli pořadatelé závodníkům špičkový servis. Velký dík za komfortní podmínky patří také městu Abertamy v čele se starostou, řada občanů významně pomáhala při organizaci závodu. Závěrem bych vás všechny chtěl pozvat na další ročník Karlova běhu v roce 2014.

Na trati závodu

Srubová psí bouda se líbila nejvíce dětem

S moderátorem závodu Tomášem Hauptvogelem testujeme posezení

Děkuji všem, kteří se podíleli na organizaci a realizaci Karlova běhu konaného ve dnech 16. - 17 .3. 2013 v areálu Technických služeb v Abertamech a umožnili prezentaci mých výrobků.

Antonín Dorazin, truhlářství a tesařství Abertamy

Komentáře jsou uzavřeny.

Anonymní - Gravatar

Všechny komentáře byly zrušeny.

Zanechte komentář