MĚSÍČNÍK KRUŠNÉ HORY – ZÁPAD

Velký dík patří všem, kteří se na celé akci podíleli, Land & Art setkání ocenila starostka města Loučná pod Klínovcem, do jehož katastru patří údolí bývalé osady Königsmühle / Mgr. Jana Müllerová starostka Loučné pod Klínovcem

12.10.2012 | Autor: admin | kategorie: 04 TÉMA Luftu,2012/10

V loňském roce mě navštívil Petr Mikšíček a představil mi svůj záměr se zaniklou osadou Königsmühle, kterou nedávno navštívil se skupinou turistů při znovuobjevování zaniklých obcí v Krušných horách. Možnost znovuoživení tohoto místa neobvyklým způsobem, jakým bezpochyby Land & Art je, mě oslovila a tak začala téměř roční práce všech zainteresovaných. Bylo potřeba vyřídit všechna povolení a určit pravidla, protože osada se nachází v chráněné oblasti. K danému záměru se vyjádřilo také občanské sdružení Meluzína, které v našem městě aktivně pracuje. Zástupci tohoto sdružení paní Korešová a pan Ing. Fiala se zúčastnili jednoho z jednání s panem Mikšíčkem a také s nadšením akci podpořili. Před samotnou akcí jezdili umělci do opuštěné osady, aby načerpali inspiraci, a tak jsem měla možnost je poznat. Překvapilo mě jejich nadšení a okouzlení tímto místem. V ten okamžik jsem byla přesvědčená, že nezůstane jen u možnosti, ale že akce se stane realitou. Akce také nadchla místní zastupitele a podnikatele, a tak se podařilo sehnat finanční podporu.

Při mé návštěvě ve znovuoživené osadě, kdy místní rodačka paní Ernst četla své vzpomínky z dětství a kdy jsem měla možnost prohlédnout si všechny nainstalované landartové objekty, mě až mrazilo. Stálo to za to, řekla jsem si. Velký dík patří všem, kteří se na celé akci podíleli. Doufám, že inspirace pro umělce nebyla letos vyčerpána a máme se na co těšit v příštím ročníku landartového klání.

Komentáře jsou uzavřeny.

Anonymní - Gravatar

Všechny komentáře byly zrušeny.

Zanechte komentář