MĚSÍČNÍK KRUŠNÉ HORY – ZÁPAD

Odbavíme až osm tisíc návštěvníků denně, odhaduje zástupce investora Petr Voráček

6.7.2012 | Autor: admin | kategorie: 04 TÉMA Luftu,2012/06

Otázky, které si klade ve svém článku Uli Möckel, jsou jistě znepokojující, a proto jsme o odpovědi na ně a o doplnění informací k plánovaným stavbám požádali Petra Voráčka, zástupce investorské firmy HR Agency.

Jaké budou kapacity lyžařských lanovek, kolik návštěvníků denně v novém Skiareálu Plešivec při plném provozu předpokládáte?

Celková přepravní kapacita bude 7 200 osob za hodinu. Náš odhad je, že v nejfrekventovanějších dnech budeme schopni při zachování komfortního lyžování odbavit až osm tisíc návštěvníků denně. Průměrně bychom se chtěli do budoucna dostat na dva tisíce návštěvníků denně.

Představují podmínky provozu Skiareálu Plešivec, stanovené Krajským úřadem Karlovarského kraje, omezení plánované kapacity?

V žádném případě.

Jak se podle vašeho odhadu zvýší zájem o ubytování a služby, až bude nový Skiareál Plešivec v plném provozu?

Můj odhad je, že mnohonásobně. Tento bod může být do budoucna dosti limitující, protože v okolí není dostatek kvalitních ubytovacích služeb se zázemím, což je v současnosti trend.

Jak pokročila vaše jednání se stávajícími poskytovateli ubytování a služeb v okolních obcích Merklín, Abertamy, Pernink a Horní Blatná?

Sami jsme vyvolali a zorganizovali schůzku s poskytovateli ubytovacích služeb na podzim loňského roku. Na této schůzce jsme informovali o celkovém záměru Skiareálu Plešivec. Další schůzky budou určitě následovat. Úzká spolupráce je velice důležitá.

Jaké nové kapacity ubytování a služeb jsou plánovány nebo by měly být vybudovány pro návštěvníky Skiareálu Plešivec?

Nově budovaný Skiareál Plešivec nabídne lyžařům kvalitní služby od špičkově připravených sjezdových tratí, které budou stroprocentně zasněžovány, přes nové lanovky a restaurační provoz až po špičkovou lyžařskou školu s půjčovnami a servisem. Z naší strany však neplánujeme žádné investice do ubytovacích kapacit. Tato oblast by měla být v režii stávajících poskytovatelů či jiných investorů. Již nyní podle našich informací existuje v Abertamech záměr přeměny bývalé továrny na rukavice na ubytovací kapacity, to samé se týká i hotelu Uran. Především stávající hoteliéři se podle mého názoru musí přizpůsobit a přijít s konkurenceschopnou nabídkou kvalitního ubytování s doprovodnou infrastrukturou.

Budoucí sjezdovka z Plešivce

Na otázky Luftu odpovídal zástupce investora Petr Voráček

Komentáře jsou uzavřeny.

Anonymní - Gravatar

Všechny komentáře byly zrušeny.

Zanechte komentář