MĚSÍČNÍK KRUŠNÉ HORY – ZÁPAD

Co přichystaly zimní areály na sezónu 2012–2013 / Informace sestavil Jiří Kupilík, Horní Blatná

14.12.2012 | Autor: admin | kategorie: 04 TÉMA Luftu,2012/12

Co nám přichystaly zimní areály v našem okolí na sezónu 2012 – 2013? „Bude zima, bude mráz, kam se ptáčku, kam schováš? Kampak bych se schovával, lyže, snowboard, areál.“ Tak by se to dalo možná charakterizovat ve verších, jednou větou. My jsme si ale pro vás připravili slovy provozovatelů trochu podrobnější informace, které se jistě budou hodit. A vezmeme je hezky popořádku od Nových Hamrů až po Boží Dar.

Nové Hamry

Nové Hamry, schované v údolí před řáděním zimních živlů, nabízejí přímo v obci hned tři možnosti sjezdování pro všechny kategorie lyžařů, včetně těch nejmenších.

 

Velká sjezdovka a sjezdovka U Smrku

Vlek na Velké sjezdovce v Nových Hamrech se tuto sezónu vrací k pravidelnému provozu a zároveň bude obnoven i provoz na sjezdovce U Smrku. Obě lanovky dohromady tak zpřístupní svahy, které potěší každého lyžaře, od modré pro úplné začátečníky po vyhlášený buben na Velké, který umí být výzvou i pro ty nejzkušenější. Lyžařská škola nabídne kurzy lyžování a snowboardingu jak pro ty nejmenší, kteří na dětském vleku mohou zkusit své první lyžařské krůčky, tak pro ostatní, kteří začínají nebo se chtějí v pohybu na svahu dále zdokonalovat. Jako odměna nebo povzbuzení za vynaloženou námahu může být horká čokoláda nebo svařák v bufetu na sjezdovce.

Markéta Šteříková

Kontakt: m.sterikova@seznam.cz, tel: +420 777 312 417

Velká sjezdovka

 

Sjezdovky TJ Nové Hamry

TJ Nové Hamry provozuje v areálu nad kostelem tři lyžařské vleky:

  • vlek U Modřínu – délka 480 metrů, kapacita 410 osob za hodinu,
  • vlek Nad Kostelem – délka 315 metrů, kapacita 680 osob za hodinu,
  • Dětský vlek – délka 150 metrů.

Lyžařský areál je vhodný nejen pro pokročilé lyžaře, ale i pro rodiny s dětmi a školní lyžařské kurzy. Všechny vleky jsou navzájem dostupné a lze je využívat na jednotné jízdné. V areálu se nachází bufet s občerstvením a výhledem na celý skiareál a obec Nové Hamry.

TJ bude v letošní lyžařské sezóně opět pořádat každou neděli oblíbené lyžařské závody pro mládež všech věkových kategorií. Každý závod bude samostatně vyhodnocen a nejlepší závodník celého ročníku získá pohár TJ Nové Hamry.

U areálu je možnost bezplatného parkování na parkovišti u kostela. Všichni příznivci zimních sportů jsou srdečně zváni. Aktuální informace lze během zimy získat na www.skihamry.cz.

Martin Štěrba

lyžařský areál u kostela

 

ABC SKI Nové Hamry

ABC SKI Nové Hamry vás zve k návštěvě v nadcházející zimní sezóně 2012–2013. Nezvyšujeme ceny poskytovaných služeb a současně rozšiřujeme areál o plochu, která nebyla dosud využívána a kde je možné kdykoliv postavit slalom. Pro veřejnost je zde umístěno startovací zařízení s elektrickou časomírou a světelnou tabulí.

Z nabízených služeb upozorňujeme na možnost vypůjčení kompletů lyžařského vybavení na celou sezónu za výhodné ceny, rovněž jsou v půjčovně k dispozici letošní modely lyží SPORTEN. Na měsíc únor připravujeme znovu předváděcí akci sjezdových i běžeckých lyží SPORTEN. Už nyní můžete využít kompletní servis lyží i snowboardů na stroji Wintersteiger, dále je možné zakoupit nové i použité sportovní vybavení.

Naši lyžařskou školu se sedmiletou tradicí pod vedením zkušených instruktorů a pod záštitou majitele doplňujeme o nové zajímavé atrakce pro děti. Bezprostředně u areálu je k dispozici bezplatné veřejné parkoviště, které je v letošním roce rozšířeno o další plochu. Naše zasněžovací zařízení je připraveno na vhodné počasí, abychom vytvořili pro návštěvníky co nejlepší lyžařské podmínky. Těšíme se na vaši návštěvu!

Tomáš Naňka

lyžařská škola ABC SKI

Potůčky

Ve Skiareálu Potůčky sází pan Plachý na prověřenou kvalitu jak sportovní, tak i v úrovni občerstvení.

 

Skiareál Potůčky

Po pětiletém provozu areálu jsme v letošním roce museli udělat celkovou inspekci vleku a defektoskopii lana, na základě které bude vydán Drážním úřadem průkaz UTZ nezbytný k provozu vleku. Dále jsme se rozhodli rozšířit bufet o 25 míst včetně zázemí (kuchyň, sklad). Pro nejmenší jsme vybudovali dětský vlek s nízkým vedením lana o délce 120 m.

V průběhu sezóny plánujeme mnoho akcí, vše začne silvestrovským lyžováním od 18:00 do 24:00, plánujeme skicross, závod v obřím slalomu, maškarní na lyžích, vepřové hody, sobotní losování večerních permanentek a další.

Důležitou informací je, že ceny permanentek zůstanou stejné jako v loňské sezóně! Veškeré informace o dění v našem areálu můžete sledovat na stránkách www.skipot.cz a na našem facebooku. Těšíme se na všechny vyznavače zimních sportů.

S pozdravem za SKIPOT TEAM

Marek Plachý

 

¨

Pernink

V Perninku na severní straně horského hřebene s tradičně dobrými sněhovými podmínkami soupeří o přízeň lyžařů areály u nádraží a Velflink.

 

Skiareál Pernink – nádraží

Novinkou pro sezónu 2012–2013 je, že sjezdovka byla rozšířena, a tím bude více volného lyžování zvláště pro snowboard. Doba provozu bude prodloužena do 18:00, což přivítají ti, kteří se ještě chtějí odpoledne svézt, samozřejmě tomu bude přizpůsobena i provozní doba bufetu a půjčovny lyží. Ceník jízdného bude upraven pro krátké i dlouhé lyžování. Ve školičce lyžování si bude možné zaplatit výuku na několik dní.

Na lyžařský areál navazuje osvětlené běžecké kolečko, na kterém si můžou zaběhat ti, kteří nechtějí na sjezdovky nebo na snowboard. V blízkosti areálu je i svah na sáňkování a opět bude v provozu dětský skútr. Cestující vlakem mají při předložení jízdenky 10% slevu, senioři nad 65 let slevu 20 %.

Rudolf Holý

Pernink Nádraží

Skiareál Velflink

Novinkou v letošní sezóně budou turnikety s odbavováním pomocí čipové karty. Na „pomě“ (vleku ve školičce lyžování) bude zvýhodněné jízdné.

Eva Nováková

Velflink

Abertamy

V Abertamech hodlá nový majitel obou areálů ukázat, že vedle nově budovaného velkoareálu Plešivec se dá zlepšit i stávající zařízení „starého abertamského vleku“.

 

Lyžařský areál Abertamy

Provozovatelé chtějí pokračovat v nastaveném trendu a poskytovat návštěvníkům ty nejkvalitnější služby. Vše za stejné ceny jako v loňském roce. Lyžaři se můžou zejména těšit na pohyblivý pás pro výuku těch nejmenších, který byl jako první v Karlovarském kraji pořízen letos v únoru. Nová rolba Leitwolf zajistí špičkově připravenou sjezdovku a vybudovaný teplý bufet přivítají ti, kteří se budou chtít ohřát či občerstvit. Lyžařská škola a půjčovna je samozřejmostí. Na vaši návštěvu se těší celý tým. Více na www.skiarealabertamy.cz.

Pohyblivý pás v Abertamech

Lyžařský areál Plešivec zahájil stavbu

V průběhu října zahájilo sdružení Strabag – Leitner stavbu nového, především v okolí Abertam očekávaného Lyžařského areálu Plešivec. Veřejnou zakázku vyhrála stavební firma Strabag a italská společnost Leitner, která je jedním z nejvýznamnějších výrobců lanových technologií na světě. Plnoautomatické zasněžování bude dodávat nově vzniklá společnost DemacLenko, dceřiná společnost společnosti Leitner. Hlavní práce se v současné době soustředí těsně pod Plešivcem a v oblasti Modesgrundu. Jde především o terénní úpravy a budování retenčních nádrží pro budoucí zasněžování. O průběhu stavby vás budeme informovat.

Petr Voráček

Výstavba areálu Plešivec

Jáchymov

Jáchymov vedle místní „klasiky“ přímo ve městě prezentují perfektní služby na sjezdovkách Neklid nad Božím Darem.

 

Skiareál Jáchymov – střed

Lyžařský sjezdový areál Jáchymov – střed má krásné upravované široké sjezdovky, které uspokojí milovníky bílého sportu všech kategorií. Dětem a začátečníkům slouží mírný svah „modrá – turistická“, carveři i ostatní návštěvníci areálu si přijdou na své na širokých sjezdovkách „černá“ a „červená“. Vyznavačům volných terénů skýtají louky dostatek prostoru. Do areálu se dostanete od Karlových Varů v Jáchymově hned doleva dozadu za paneláky ve směru na Popov. Parkoviště je samozřejmě zdarma. Návštěvníkům slouží kotvový vlek s kotvami BLV dlouhý 700 m a s převýšením 200 m. Sjezdovka „černá“ má umělé osvětlení a večerní provoz.

Areál nemá umělé zasněžování, sledujte proto stránky jachymovstred.cz. V areálu je sociální zázemí s občerstvením v teple. Bude se vám tu jistě líbit.

Jan Svoboda, předseda TJ Jáchymov

 

Skiareál Boží Dar – Neklid

S nadcházející zimní sezónou vám přinášíme pár informací a novinek ze skiareálu na Neklidu, který dál figuruje na lyžařské mapě Krušných hor a má pořád co nabídnout.

Na jihozápadním svahu postavený skiareál s dlouhou historií vítá za dobrého počasí návštěvníky epickým pohledem do karlovarské kotliny. Slunné jižní svahy nabízejí příjemné svezení na širokých sjezdovkách v horní, plošší části areálu, dvě sjezdovky vedou až hluboko do údolí potoka Veseřice, který na svazích Neklidu a v přilehlých lesích pramení. Celkové převýšení areálu je necelých 300 výškových metrů, nejvyšším bodem je výstupní stanice všech vleků ve výšce 1 135 m n. m.

Oproti rychle se rozvíjejícím sousedním areálům plyne čas na Neklidu pomaleji, ale o to příjemněji. O přepravu lyžařů se starají tři kotvy, dvě pomy a jedna starší třísedačková lanovka, která vede uprostřed celého areálu a obsluhuje tak prakticky všechny sjezdovky. Areál také nabízí kvalitní snowpark ve své centrální části. Výhodou areálu je vyvážená kapacita nově zpevněných a rozšířených parkovišť, přepravní kapacita a kapacita sjezdovek. Díky tomu nedochází k hromadění návštěvníků ve frontách ani k tlačenici na sjezdovkách. Znaveným lyžařům jsou k dispozici dva kryté bufety s venkovní terasou a dvě menší venkovní občerstvení.

Areál má dobré zázemí v přilehlém Božím Daru, který nabízí standardní služby lyžařského střediska, ubytovací kapacity, restaurace, půjčovny vybavení i lyžařské školy. V obci se také nachází sběrné místo strojového skiservisu. Z Božího Daru je areál dobře dostupný vlekem „Za Prahou“.

Skiareál Boží Dar – Neklid připravil pro nadcházející sezónu několik drobných zlepšení a novinek. Mimo již zmiňovaného rozšíření parkovišť došlo k prokácení a rozšíření nejprudší sjezdovky Karas. Postaršímu duchu areálu odpovídá i jeho cenová politika, ceny jsou lidové a děti do 6 let jezdí v celém areálu zdarma. Areál je dobrou volbou pro všechny, kteří si chtějí především zalyžovat, a přitom nehledají alpské vymoženosti a nejmodernější technologie. Více informací najdete na www.skiarealneklid.cz.

Filip Majkus

Neklid

Neklid

Boží Dar

Boží Dar – to je zimní mekka sjezdového lyžování pro děti a začátečníky v podání firmy Novako se stále novými a novými nápady pro rozptýlení a dobrou zábavu.

 

Areál NOVAKO na Božím Daru v novém

Rodinný sportovní areál v centru Božího Daru vstupuje již do své 18. sezóny, jejíž zahájení proběhlo v neděli 9. 12. 2012 sportovně-zábavným programem. Vleky jsou v provozu a dále náš areál nabízí tyto služby – půjčovnu lyží a snowboardů, servis lyží, sociální zázemí, bufík. Parkoviště pro naše zákazníky je zdarma. Na největší atrakci areálu – snowtubing – budeme muset asi ještě chvíli počkat, až bude hodně sněhu. O víkendech se můžou děti zase těšit na cvičení s medvědem Čikem a tradiční závody. Na novou sezónu jsme připravili tři novinky:

  • Nový odbavovací systém na bezdotykové karty, který usnadní průchod turnikety hlavně dětem.
  • Prckové, začátečníci a klienti lyžařské školy Novako určitě ocení 30 m dlouhý pohyblivý koberec Sun Kid.
  • Další novinku připravila naše lyžařská škola pro běžecké lyžařské nadšence, kteří mají zájem proniknout do tajů úspěchů karlovarského běžeckého lyžování pod vedením Jana Nováka. Vypsala několik dvoudenních kurzů pro začátečníky i pro pokročilé, pro klasiky i bruslaře. Zatím jde o tyto termíny: letos 21.–22. 12. a 28.–29. 12, v lednu 2013 pak 12.–13. 1. 19.–20. 1. a 26.–27. 1. Únorové a březnové termíny se vypíší až podle zájmu.

Více o našem areálu včetně fotogalerie, videa a webové kamery se dozvíte na www.novako-ski.cz, www.skola-novako.cz, www.skola-bezky.cz. Těšíme se na vás.

Novákovi

Děti na Novaku

Horní Blatná na závěr

V Horní Blatné je jediná klasická sáňkařská dráha z Blatenského vrchu (s občerstvením) do města. Se zasněžováním jsem začal již 18. 11. 2012. Vážení přátelé zimy v Krušných horách, uvedené informace se jen vzdáleně blíží tomu, co se ve skutečnosti chystá. Konečné zhodnocení je ale plně na vás a vaší spokojenosti. Přijeďte.

 

Komentáře jsou uzavřeny.

Anonymní - Gravatar

Všechny komentáře byly zrušeny.

Zanechte komentář